מדי יום אנו קמים בבוקר, מבצעים את פעולות השגרה הידועות ומתארגנים איש איש למקום תעסוקתו. אחת הפעולות המשותפת לכולנו הנה לבישת הבגדים. אולם האם אי פעם תהינו כיצד יוצרו הבגדים שעל גופנו? מדוע יש להשתמש במכונת התפירה מסוימת כך שייווצר הבגד המושלם המונח מולנו? שאלות אלו ואחרות מטרידות את דעתם של מספר אנשים מצומצם בעולם, אך הן משמעותיות ביותר לכלל האוכלוסייה. שימוש במכונות תפירה הפך בעשרות השנים האחרונות לפעולה המתבצעת ע”י אנשי מקצוע. אולם כמו בכל תחום, גם בעולם זה חשובה דרך הפעולה עד להבאת התוצרת המשולמת. שימוש במחטים הנכונים במכונות התפירה הקיימות הנו חלק מכך. על כן על תופרים להבין כיצד עליהם להחליט באיזו מחט להשתמש בעבור המוצר אותו הם רוצים לתפור.

באיזו דרך כדאי יהיה לבחור את מחט התפירה?

כל איש מקצוע המכבד את עצמו, מוטב כי ישתמש בכלי העבודה הטובים ביותר אשר עומדים לרשותו. בעולם התפירה הדבר איננו שונה. אם לא נתמקד במכונת תפירה אלא המחטים הנדרשים לעבודה עמה, נבחין בהתלבטויות העומדות בפני כל תופר (מתחיל או מתקדם) בהקשר זה. באופן כללי כדאי להשתמש במחט אשר מאחוריה עומדת יצרנית מוכרת בעלת ניסיון בתחום. רכישת מחט תפירה שלא בדרך זו אולי תהיה זולה משתלמת כלכלית אך לאחר עבודה עמה תתברר כקנייה מיותרת ויקרה.

בנוסף, חשוב להתאים את המחט לסוג הבד העתיד להיות בשימוש על ידנו. למשל, מחטי סטראץ’ לבדים גמישים, מחטים ספציפיים המיועדים לתפירת בדי עור, או בדי ג’ינס המוכרים לכל אחד מאתנו, או שמא המחט הרגילה והמוכרת תהיה אפקטיבית במקרים של בדים “רגילים” ללא גוון מיוחד. כך או כך, על בעל המקצוע להכיר היטב הן את מכונת התפירה והן את המחט עמה הוא ישתמש, כדי להביא לשלמות המוצר. בחירת המחט אפוא הנה חלק בלתי נפרד מבחירת מותג מכונת התפירה וכמובן מסוג התפירה העתיד להתקיים.

קרא עוד: מכונות הלחמה | מכונות תפירה ביתית