עגלת קניות

חפש לפי קטגוריה

כמו בכל מלאכה גם במלאכת התפירה יש פריטים ואביזרים רבים שבהם נעשה שימוש בעת מלאכת התפירה כמו: שלל של חוטים, מגוון של סיכות בגדלים שונים, מחטים, גדלים שונים של מספריים, כפתורים ואבזמים, רוכסן ועוד. חלק מהאביזרים הללו העלות שלהם לא זולה והם יחסית קטנים ויכולים ללכת לאיבוד בקלות.

לשם כך רצוי לאחסן את כל האביזרים לתפירה בקופסה שמיועדת להן, שהיא מחולקת לתאים שכל אביזר מתמקם בתא שלו. זאת הדרך לשמור על סדר ולמצוא כל אביזר בקלות ולשמור עליהם. אביזרים לתפירה הם ‘החומר בידי היוצר’ וחשוב שיהיו איכותיים ומגוונים.

רכישה של אביזרי תפירה

אביזרים לתפירה יהיה מומלץ לרכוש תמיד בכמות מסחרית, מהסיבה הפשוטה שהם נוטים ללכת לאיבוד ורצוי שיהיה מהם כמות מרובה ולא יחסר במהלך העבודה עצמה. כשרוצים לרכוש מחטים לדוגמא, חשוב לזכור שיש מגוון של סוגי מחטים וכדאי לעשות בהן סדר. יש מחטים דקות שמיועדות לבד עדין או לסריג, יש מחטים בעובי רגיל עבור תפירה של אריגים. ישנן מחטים עבים יותר לבדים קשיחים כמו ג’ינס ועוד. בנוסף, גם בקצוות של המחטים תוכלו למצוא הבדלים, ישנה מחט עם קצה מעוגל או מחט אחרת עם קצה חד יותר או קצה כפול ועוד, כל אלה משמשים את התופר למגוון עבודות על סוגי בדים שונים ומגוונים ובהתאם לעובי ולגסות הבד.

אחד הטיפים שתשמחו לאמץ הוא לרכוש מחטים בצבעים, זאת משום שמחטים רבים נופלים בשעת העבודה ולעתים יהיה קשה למצוא אותם. ברגע שהם צבעוניים, ניתן יהיה לאבחן בהם מהר.

מכשירי עזר נוספים

עוד אביזרי תפירה הם מספריים חזקות ועמידות, סרטי מדידה, חוטים שונים בעובי ובצבעים שונים ומרקמים שונים וכו’. כפי שצוין לעיל, על מנת שהמלאכה תצא מושלמת חשוב שאיכות האביזרים יהיה בהתאם. שאיכות כל מוצר יהיה מהטוב ביותר וכך יסייע ליצור עבודות משוקעות. אפשר להשקיע בהתחלה בכמות גדולה של אביזרי תפירה וכך זה יישמר לאורך זמן, חשוב גם בשעת העבודה לעבוד עם האביזרים המתאימים. להבדיל מאומניות אחרות, התפירה היא אומנות שדורשת דיוק בעבודה, שימוש יעיל ונכון בכל אביזר, אחרת היא יכולה להיהרס ולהיזרק לפח. גזירה של בד שהוא לא ישר או תפירה על הבד יכולה להרוס אותו ולא תוכלו לעשות בו שימוש יותר. לכן מומלץ לבצע כל עבודה באמצעות אביזרים וציוד איכותי לקבלה של תוצרים מושלמים.

העלויות

לכל אביזר יש את העלות שלו, ידוע כי עלויות של אביזרי תפירה משתנות בהתאם לאיכות שלהם ולא מדובר בעלויות זולות. אך מומלץ לזכור שככל שתשקיעו באיכות האביזרים, כך הם ישמרו אצלכם לאורך זמן ולא תאלצו כל כמה זמן לרכוש אביזר חדש.