1880 – היווסדותה של PFAFF. בשנת 1862 ג’ורג’ מיכאל פפאף מייצר את מכונת התפירה הראשונה שלו ומייסד את חברת PFAFF מכונות תפירה בקייזרסלאוטרן. במהלך מספר שנים המהנדס המוכשר מפתח את מכונותיו ועד מהרה מפתח שיטות יצור מתקדמות ומתועשות. תוך עשר שנים PFAFF מייצרת מעל אלף מכונות בשנה עם יצוא בשיעור 50% מהתוצרת. הייתה זו חברה מהמתקדמות ביותר שאף הציעה בשנים אלו תכניות פנסיה וביטוח לעובדים ואף ייסדה מחלקת שיווק ומכירות כבר בשנת 1874. ב1885 נפתחה חנות בלונדון ועד 1890 כבר עבדו בחברה מעל ל-400 עובדים.

1893 – בנו של המייסד נכנס בנעלי אביו המנוח והחל בניהול החברה. בתחילת המאה ה-20 PFAFF מתחילה לייצר חלקים וכלים המשמשים לייצור מכונות תפירה של PFAFF. 1907 יוצרו מכונות התפירה ייחודיות ותעשייתיות וכבר בשנת 1910 הוצגה המכונה ה-מיליון במוזיאון להיסטוריה בגרמניה. בשנים אלו כבר ייצאה PFAFF את מכונותיה ל64 מדינות באירופה, אפריקה, אסיה ואוסטרליה.

1919 – בשנות ה20 והשלושים עבר הניהול לידיה של אחותו של המייסד ואחרי הפיכת החברה לציבורית ב-1926 עבר הניהול לידי קרל פפאף, היצוא התרחב לארה”ב ומדינות דרום אמריקה והפך לנתח המשמעותי ביותר של הייצוא של החברה. ב-1932 הציגה PFAFF לראשונה מכונת תפירה ביתית שבמהרה כבשה את השוק. 1937-מיוצרת מכונת תפירה PFAFF מס’ 3 מליון.

שנות מלחמת העולם השנייה הביאו לנסיגה חדה בייצור ובשנת 1940 החלה התאוששות מסוימת שהתבטאה בייצור בתחום חדש של מכונות הלחמה בחום. בשנים אלו יוצרה מכונת התפירה הראשונה הנשלטת באמצעות אקצנטר.

בשנת 1952 נפטר במפתיע קרל פפאף. 

בשנות החמישים עם תחילתו של “תור הזהב” בייצור ביגוד והנעלה בגרמניה זכתה פפאף לעלייה ניכרת בייצור ומכירות. בשנים אלו אף רכשה פפאף חברות אחרות שייצרו מכונות תפירה ואף אופניים וכך הרחיבה את שליטה בשוק המקומי ואף העולמי.

ב1957 נחנך מרכז ההדרכה והייעוץ של פפאף וב1960 החלה החברה להיסחר בבורסה של פרנקפורט. מרכז ההדרכה זכה למבקרים ולחניכים מכל העולם ובזכות הידע שהעבירה למהנדסים ויועצים  רכשה לעצמה פפאף דריסת רגל משמעותית בשוק מכונות התפירה התעשייתיות בתחום ביגוד, הנעלה וריפוד.

בשנות השבעים עמלה החברה על פיתוח מוצריה תוך שמירה על יידע וותק של מעלה ממאה שנים. החברה החלה להציע דגמים מתקדמים ביותר ואביזרים למכונותיה. בשלהי שנות ה70 השיקה PFAFF את ה -Tipmatic ואת Hobbymatic וכן את מכונת התפירה האוטומטית הראשונה שניתן היה לתכנתה. בעזרת מכונה זו היה ניתן לתפור צורות ותיפורים מתוחכמים. בשנת 1982 הציגה החברה מכונת תפירה ביתית שכל השליטה בה ותהליך התווית התפרים נשלטה על ידי מחשב. על מנת לענות על הביקוש הגובר, הוצג קו חדש של מכונות תפירה הנשלטות על ידי מחשבים, ניתנים לתכנות ובעלי חיישנים, מכונות אלו גרמו לשינוי בדרישות תפקידי המפעילים של מכונות אלו. 

בשנות השמונים והתשעים עברה PFAFF שינויים ארגוניים למכביר על מנת למקסם את שליטתה ואת יעילותה כחברה מובילה בתחומה וחברה לחברות טכנולוגיה וחברות נוספות בתחום התפירה. על אף המגמה של גלובליזציה PFAFF מאז ומעולם ייצרה וממשיכה לייצר בגרמניה. כמובילה ופורצת דרך בתחום התפירה PFAFF שומרת על מגמת החדשנות, הקדימה בתחום מכונות תפירה תעשייתיות להלבשה, הנעלה, ריפוד לבית ולמכוניות וכן בתחום הטקסטיל התעשייתי. פתרונות התפירה וההלחמה המתקדמים והחדשניים ביותר מפותחים ומיוצרים באוריינטציה כלפי הלקוחות ובהתאם למסורת החברה של איכות ללא פשרות – Made in Germany!

בתחום התפירה על מכונותיה נמנות מכונות תפירה תעשייתיות מהאיכותיות והמתקדמות  ביותר בעולם בייצור סטנדרטי וכן בייצור מיוחד לפי הזמנה, יחידות תפירה אוטומטיות, וציוד תפירה מכניסטי. כמו כן, מזה 50 שנה מובילה פפאף את שוק מכונות ההלחמה ומהווה פורצת דרך בתחום.

952T-13BD-1

 

 

 

 

 

 

קרא עוד: מכונות הלחמה | בובת דיגום | חלקי חילוף למכונות תפירה